Publikované

Paddleboarding pre zdravie

SUP – paddleboarding sa teší čoraz väčšej popularite v posledných rokoch aj na slovensku. Ak sa nachádzate takmer kdekoľvek v blízkosti nejakej vody, je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že na tento šport narazíte. Je to úžasná správa nielen pre nás, ale aj pre Vás. V tomto článku si môžete prečítať a dozvedieť sa viac ako paddleboarding vplýva na vaše zdravie, zlepšuje vašu kondíciu a vitalitu.

Precvičíte si celé telo!

Ak sa rozhodnete pre SUP, môžeme Vás uistiť, že pri každom intenzívnom, alebo aj menej intenzívnom tréningu, dokonca aj pri rekreačnom pádlovaní bude zapojené a precvičené celé Vaše telo. Vaše ruky, ramená, chrbát, nohy a brucho – všetky tieto časti sú zosynchronizované, vzájomne prepojené a skôr, či neskôr sa zlepší celé držanie vášho tela a určite zaregistrujete aj zvýšenie Vašej kondície.

Zlepšíte si rovnováhu, core – hlboký stabilizačný systém!

Čím viac budete trénovať, čím viackrát sa na svoj SUP postavíte, stane sa to pre Vás samozrejmosťou. Rovnováha bude čím ďalej tým viac stabilnejšia a vy po čase prestanete strácať balans pod nohami. Všetko potrebuje čas a prax a veľmi rýchlo uvidíte ako napredujete a zlepšujete sa. Státie na paddleboarde je podobne ako státie na Bosu. Pri pádlovaní a udržiavaní rovnováhy precvičíte hlboký stabilizačný systém.

Nízky nápor na telo!

Na rozdiel od mnohých ďalších vodných športov, paddleboarding sa vyznačuje oveľa nižším náporom na Vaše telo. Šanca, že sa pri SUPovaní, môžete zraniť, je naozaj veľmi nízka, v porovnaní s inými športami. Ak ste starší, neohybný, trpíte bolesťami kĺbov aj pre Vás je tento šport veľmi vhodný a poškodenie kĺbov, kostí alebo iné úrazy sú vysoko nepravdepodobné. Svojmu telu dávate paddleboardingom len to najlepšie! Všetko je to o dodržiavaní správneho postupu a metód. Ak si nie ste istí, či je vaša technika správna, pozrite si videá napríklad na našej stránke Ako na paddleboard.

Zníženie hladiny stresu!

Každý nádych čerstvého vzduchu po náročnom dni alebo týždni v práci má na vaše telo blahodarne účinky. Nič sa nevyrovná pocitu, ako nechať všetky svoje problémy a starosti doma a čerpať energiu, pokoj a pohodu z vody a čerstvého vzduchu. Zvuk vody prirodzene upokojuje naše telo, myseľ a dušu, čoskoro sa budete cítiť omladnutí, energickí a viac vo forme. Z vlastnej skúsenosti vieme, že len ležanie, opaľovanie sa na SUPe na vodnej hladine navodzuje príjemné pocity, dodáva Vám energiu.

Zvýšite svoju vytrvalosť!

SUP je vhodný ako na intenzívny tréning tak aj na rekreačné pádlovanie. Každý si pri tomto športe nájde to svoje, čo mu najviac vyhovuje. Môžete robiť jógu na uvoľnenie, odbúranie stresu, či zlepšenie rovnováhy na našom 10,8“ Activ alebo zažiť kopu zábavy s Vašimi priateľmi na našom 22.0“ Red Dragon, možnosti sú skrátka nekonečné. Je výborní pre ľudí trpiacich kardiovaskulárnymi ochoreniami, SUP znižuje riziko srdcových problémov v budúcnosti.

Jednoducho schudnete!

Paddleboarding je jeden z najpríjemnejších a zábavných spôsobov ako schudnúť. Kombináciou z vyššie spomínanými prvkami a stimulmi naštartujete svoj metabolizmus, získate kondíciu, naučíte sa správne dýchať a predídete mnohým chorobám, ktoré postihujú v dnešnej uponáhľanej dobe takmer všetky vekové kategórie.

Tu nájdete aktuálnu ponuku nafukovacích paddleboardov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *